Schelinger Surge Protector 4P 5kA Class T1+T2 (B+C)
product unavailable
add to wish list
Description
Schelinger Surge Protector 4P 5kA Class T1+T2 (B+C)
Surge Protector 4P 5kA Class T1+T2 (B+C) A51‑SPD01‑4P‑B+C Schelinger
SPECIFICATION
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 90mm |
| Width | 70mm |
| Height | 68mm |
| Maximum discharge current (8/20µs) | Imax: 50kA |
| Number of modules | 4 |
| Mounting | TH-35 rail (DIN 35) |
| Continuous operating voltage | Uc: 275V AC |
| Voltage protection level | Up: <1.5kV |
| Impulse current (10/350µs) | Iimp: 5kA |
| Operating temperature | -40°C /+70°C |
| Type | T1+T2 (B+C) |
| Brand | Schelinger |
| Degree of protection | IP20 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Files to download:
Technical data
| Application | AC (mains) |
| Surge Protector Type (SPD Class) | T1+T2 (B+C) |
| Rated Voltage [V] | 275V AC |
| Number of poles | 4P |
| Lightning Current (Iimp/In) [kA] | 5 kA |
| Brand | SCHELINGER |
| Protection Level (Up) [kV] | 1,5 kV |