Schelinger Surge Arrester 3P 8kA DC 1000V
product unavailable
add to wish list
Description
Schelinger Surge Protection Device 3P 8kA DC 1000V
Surge protection device 3P 8KA DC 1000V T1T2 A53-SPD-MOV-DC-3P-T1T2 Schelinger
SPECIFICATION
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 90mm |
| Width | 54mm |
| Height | 68mm |
| Number of modules | 3 |
| Mounting | DIN rail 35 (TH 35) |
| Maximum continuous operating voltage | Ucpv: 1000V DC |
| Impulse current (10/350µs) | Iimp: 8kA |
| Operating temperature | -40°C /+70°C |
| Type | T1+T2 |
| Brand | Schelinger |
| IP rating | IP20 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Files to download:
Technical data
| Application | DC (photovoltaic) |
| Surge Protector Type (SPD Class) | T1+T2 (B+C) |
| Rated Voltage [V] | 1000V DC |
| Number of poles | 3P |
| Lightning Current (Iimp/In) [kA] | 8 kA |
| Brand | SCHELINGER |