Hager Triple LED Signal Lamp Red Green and Orange
product unavailable
add to wish list
Description
Triple LED indicator light red green and orange SVN129 HAGER
Triple LED indicator light red green and orange SVN129 by HAGER shows the activity and operation of electrical installations.
SPECIFICATION
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated operational voltage Ue (AC) | 230 V |
| Rated frequency | 50 / 60 Hz |
| Rated insulation voltage Ui | 250 V |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 4000 V |
| Total power loss at rated current | 0.8 W |
| Tightening torque | 1.7 Nm |
| Flexible conductor cross-section (stranded) in terminal | 0.75 / 6 mm² |
| Solid conductor cross-section (wire) in terminal | 0.75 / 10 mm² |
| Connection type | screw terminal |
| Degree of protection | IP20 |
| Dimensions | 62 x 83 x 17.5 mm |
| Light source type | LED |
| Colour | red, green and orange |
| European RoHS directive | compliant |
| Pollution degree according to IEC 60664 / IEC 60947-2 | 3 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Files to download:
Technical data
| Indicator Light Colour | multicolour |
| Brand | HAGER |